masáže

Čínská tlaková masáž


Čínská tlaková masáž vychází z tradiční čínské medicíny a starověké kultury Číny. Je nejstarším známým druhem masáží, o kterém víme. Čínskou tlakovou masáží uvolňujeme zablokovanou energii v organizmu. Působí na energetické body ve směru drah meridiánů a tak dochází k harmonizaci životní energie.
Jedná se o hloubkovou masáž a nejúčinější techniku na uvolnění svalů krční páteře.
Účinky masáže:
• Pozitivně ovlivňuje oběhový systém
• Posiluje imunitní systém
• Ovlivňuje pohybový aparát celého tělo
• Je vhodná pro celkovou regeneraci
• Vhodná při bolesti hlavy

-

Baňkování


Základem baňkování je přiložení baňky k pokožce a vytvoření přiměřeného podtlaku. Pokožka je vtažena do baňky a v místě aplikace dochází k výraznému prokrvení, což vede k odstranění toxických látek z těla.
Účinky masáže:
• Podporuje regeneraci kůže
• Stimuluje vnitřní orgány
• Při bolestech hlavy
• Při bolestech zad a šíje
• Při bolestech svalů
• Posílení imunitního systému
• Zlepšení spánku
• Zklidnění nervové soustavy

-

Havajská masáž


Havajská masáž nebo také Lomi lomi, pochází z Havajských ostrovů a její kořeny vychází z tance šamanů, kterým uzdravovali nejen tělo, ale i mysl člověka. Masáž samotná je založena na technikách použití prstů, dlaní, loktů a předloktí.
• Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
• hluboce relaxuje a harmonizuje
• odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
• uvolňuje kloubní spojení
• pomáhá detoxikaci organizmu

-

Breussova masáž


Vychází z principů čínské medicíny, stimuluje uvolňování drah, které se nacházejí podél trnových výběžků obratlů. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede také k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.
Dochází k "nabobtnání" meziobratlových plotének, k uvolnění nervů, které v celé délce páteře odstupují a vedou do celého těla.
Po masáži může přijít bolest hlavy, častější močení a smrkání.
Doporučuje se snížit fyzická aktivita a zvýšit příjem tekutin.

-

Masáž celého tělo


Velmi příjemnou relaxační masáž celého těla provádíme pomalými a plynulými tahy. Prokrví a uvolní svaly, které jsou ztuhlé nedostatkem pohybu, špatným držením těla či stresem. Tím se následně uvolňuje celý pohybový aparát. Prokrvení během masáže zároveň zrychluje látkovou výměnu a podporuje tak odplavování nahromaděných odpadních látek z těla lymfatickým systémem. Celotělová masáž prospívá nejen svalům, ale celému tělu včetně kloubů či vnitřních orgánů. Regeneruje organismus a odstraňuje únavu. Dodá pocit lehkosti tělu i mysli.

-

Masáž horních končetin


Nejpříjemnější zážitek, který můžete dopřát svým rukám je masáž.
Při masáži můžete příjemně relaxovat a oddychovat. Příjemné masážní oleje Vám dodají kromě příjemného zážitku i potřebnou výživu.
Masáž má na pokožku léčivý účinek. Jak se oleje vstřebávají, pomáhají vyživovat pokožku. Masáž rovněž pomáhá ulevit kloubům a zrychlit krevní oběh až po konečky prstů.
Masáž uvolňuje napětí a zanechá ruce jemné, vyhlazené a vláčné.
Protože se na dlaních nachází velké množství reflexních bodů, působíme masáží rukou vlastně na celý organismus.

-

Záda a šíje


Jedná se o tradiční masáž zad, šíje a ramen, která stimuluje krevní oběh a zlepšuje kožní a svalový tonus a zároveň zklidňuje napjaté a unavené svaly. Tahy masáže uvolňují jednotlivé svaly a kopírují pohyby oběhového systému. Celkový zážitek eliminuje psychické napětí.

Tato masáž se zaměřuje na oblast těla, která je pro většinu lidí problematickým místem. Krk a ramena jsou oblasti, kde máme tendenci zadržovat napětí a stres. Trvalé držení těla, jako je celodenní sezení u stolu nebo počítače, kojení nebo nadměrný emoční stres, mohou přispět ke svalovému napětí a ztuhlosti kloubů. Neléčené může mít za následek bolesti krku, hlavy nebo migrénu.

-

Masáž zad


Bolest zad a šíje trápí snad každého. Odráží se v nich sedavý způsob života, přetěžování, špatné pohybové návyky, ale také stres a negativní emoce, které způsobují zatuhnutí svalů. Dopřát si proto masáž je jedna z nejlepších věcí, které pro sebe můžete udělat.
Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, zlepšuje výživu tkáni a zmírňuje bolest.
Na výběr je z několika druhů:
* Klasická
* Sportovní
* Relaxační

-

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Masáže Chomutov - Masážní studio  Matěj Sobota
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky